Wnętrza

Naturalna, nonszalancka, nienarzucająca się – stwórz swoją oazę spokoju. Aranżacja łazienki w stylu boho

Brak komentarzy
Drewno w domu > Wnętrza > Naturalna, nonszalancka, nienarzucająca się – stwórz swoją oazę spokoju. Aranżacja łazienki w stylu boho

Wygląd łazienki wpływa na estetykę całego domu i mieszkania. Odpowiednio zaprojektowane wnętrze łazienki w stylu boho pozwoli poczuć się komfortowo oraz wygodnie każdego dnia. Jak zatem zaprojektować swoją nowoczesną łazienkę w tym stylu, aby uzyskać oczekiwane efekty?

Najważniejsze elementy w łazience w stylu boho

Styl boho wprowadza do łazienki atmosferę intymności, przytulności oraz relaksu. Dzięki temu pomieszczenie to może kojarzyć się bardzo pozytywnie oraz nastrajać energią na cały dzień. Aby jednak łazienka stała się miejscem do wypoczynku, należy zadbać o wybór odpowiedniego wyposażenia, kolorów oraz dodatków. Sam styl boho jest połączeniem artystycznych doświadczeń bohemy francuskiej i estetyki hippie. Ma w sobie także elementy kultur etnicznych. W stylu boho wykorzystuje się naturalne materiały, rustykalne wzornictwo oraz kolory ziemi. Boho potrafi tworzyć przestrzeń do relaksu, ale także przywoływać wspomnienia letnich, wakacyjnych dni. Aby łazienka najlepiej oddawała styl boho, powinna posiadać wolnostojącą wannę, a także kwiaty i żywe rośliny doniczkowe. W stylu boho możliwa jest duża dowolność, jednak konieczne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, dotyczących między innymi kolorystyki wnętrza i wyposażenia. Dlatego należy wybierać kolory ziemi, bardzo naturalne i stonowane. Doskonale sprawdzą się beżowe, kremowe lub białe ściany. Barwy te podkreślać będą charakter wnętrza i idealnie łączyć się z pozostałą częścią wyposażenia. Doskonałym wyborem będą także kolorowe plecionki i drewniane dodatki oraz płytka drewnopodobna.

Łazienka pełna naturalnych odniesień

W stylu boho stawia się na naturalne materiały, dlatego wnętrze takiej łazienki powinno być pełne wikliny, drewna – na przykład w postaci bambusowych żaluzji okiennych lub drewnianych przyborów łazienkowych. Idealnie wyglądać będą także plecione półki, wiszące kosze czy regały z drewna. Natomiast tekstylia mogą być wykonane z wełny, juty, ale także z lnu. Styl boho nie może być nudny, dlatego warto stawiać także na wzorzyste kafelki z bogatą ornamentyką. Dzięki temu zrównoważy się stonowane kolory i naturalne materiały oraz uniknie się poczucia nudy. Można także wybierać płytki do łazienki, zawierające elementy roślinne lub drobne wzory geometryczne.

Modern flush toilet and ceramic sink installed on white tiled walls near mirror and towel in small restroom at home

Zależeć to będzie tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Istnieje także możliwość postawienia na płytki łazienkowe bez widocznych wzorów, jednak o bardziej wyrazistym kolorze. Istotne jest zatem zachowanie harmonii i spójności. W łazienne w stylu boho nie powinno także zabraknąć dywanika wykonanego – najlepiej – z naturalnych tworzyw. Na jednolitej podłodze idealnie będzie wyglądać dywanik z licznymi wzorami. Decydując się na dobór dodatków, można wybierać zarówno kontrastujące kolory, jak i barwy w tej samej tonacji. Wanna w łazience w stylu boho najczęściej występuje w wersji wolnostojącej, choć nie jest to koniecznym wymogiem. Można zdecydować się także na kabinę prysznicową lub standardową wannę. Istotne jest jednak, aby były one w stonowanej kolorystyce. Ważną kwestią pozostaje także armatura, która powinna stać się eleganckim dopełnieniem stylu boho. Doskonale sprawdzi się biała, jak i złota. Rzadziej spotykana jest z kolei armatura czarna lub w innych kolorach. Podsumowując – styl boho nie narzuca sztywnych zasad, a jedynie nakierunkowuje na naturalne wzory i odwołania do naturalnych materiałów.

Artykuł partnera