Dom

Jaką kawę wybrać do ekspresu ciśnieniowego – ziarnistą czy mieloną?

Brak komentarzy
Drewno w domu > Dom > Jaką kawę wybrać do ekspresu ciśnieniowego – ziarnistą czy mieloną?

Masz ochotę na kawę? Upewnij się, że pod ręką jest odpowiedni jej rodzaj, by przygotować ulubiony napój dzięki ekspresowi ciśnieniowemu. Mielonej czy w ziarnach – dowiedz się, jakiej kawy potrzebujesz, by cieszyć się cappuccino z puszystą pianką czy doskonałym espresso!

Jaki rodzaj kawy do jakiego ekspresu? Najważniejsze kwestie

Chcesz kupić ekspres do domu? Model ciśnieniowy będzie doskonałym wyborem! Upewnij się jednak, że wiesz, na jaki sprzęt się decydujesz. Sprzęty ciśnieniowe obejmują bowiem ekspresy:

 • kapsułkowe;
 • kolbowe;
 • automatyczne.

Te pierwsze pozwolą na przygotowanie napoju z kawy ukrytej w specjalnych kapsułkach. Zwykle każdy producent ma swój rodzaj kapsułek – dlatego sprawdź, czy w ofercie znajdują się twoje ulubione napoje kawowe, ale także herbaty, kakao lub gorące czekolady.

Bardziej zaawansowani kawosze sięgną po model kolbowy lub automatyczny, w których używasz dowolnej kawy – są miłośnicy arabiki, są tacy, którzy chętnie sięgają po jej mieszankę z robustą. Możesz też zdecydować się kawę jasno lub ciemno paloną – przykładowo ta pierwsza jest słodsza i delikatniejsza.

Jednak kluczowe jest określenie, czy do ekspresu, który wpadł ci w oko, użyjesz kawy w ziarnach czy mielonej. Chcesz kupić ekspres ciśnieniowy kolbowy? Będziesz sięgać po kawę mieloną – jest bardzo niewiele modeli tego typu, które są wyposażone w zintegrowany młynek. Powinieneś dokupić go oddzielnie, jako dodatkowe urządzenie. Oczywiście, pozostaje też zaopatrzenie się w gotowe mieszanki kawy mielonej, jednak prawdziwi smakosze, którzy chętnie wybierają ekspres tego typu, wolą świeżo mielone ziarna. Ekspres kolbowy sprawia, że masz wpływ na każdy etap przygotowywania napoju. Odpowiedni młynek elektryczny będzie twoim sprzymierzeńcem w wydobywaniu smaku i aromatu!

Chcesz przygotowywać kawę jak najmniejszym wysiłkiem? Ekspres ciśnieniowy automatyczny jest dla ciebie! Sprzęty tego typu mają wbudowane młynki, najczęściej metalowe lub ceramiczne – możesz więc używać kawy w ziarnach, która jest mielona przed przygotowaniem napoju. Możesz jednak nie pamiętać, że z powodzeniem użyjesz również kawy mielonej – na przykład jeśli dostałeś ją w prezencie lub chcesz przetestować konkretną mieszankę, która była dostępna tylko w takiej formie.

Jaki ekspres wybrać?

Ekspres ciśnieniowy automatyczny to bardzo uniwersalny sprzęt, a przy tym – prosty w obsłudze. Jak wybrać odpowiedni model? Zwróć uwagę na:

 • rodzaje kawy przygotowywanej automatycznie;
 • moc;
 • ciśnienie;
 • intuicyjną obsługę;
 • system spieniania mleka;
 • możliwość personalizowania napojów;
 • regulowaną wysokość dozownika;
 • dodatkowe funkcje;
 • łatwą konserwację.

Wśród producentów wyróżnia się marka Saeco. To świetnie prezentujące się urządzenia, która pozwolą przygotować szeroką gamę napojów – i to w zaledwie kilka chwil! Sprzęty dobrze sprawdzą się w domu i biurze – wiele z nich pozwala nie tylko na precyzyjne dobranie parametrów kawy do swoich preferencji, ale również zapisanie ustawień w ramach profilu użytkownika. Najbardziej zaawansowane modele mają również moduł wi-fi! Spodoba ci się także system LatteDuo, który pozwala przygotować dwie kawy mleczne jednocześnie! Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli myślisz o ekspresie tej firmy? Świetnie oceniany SAECO GranAroma SM6580/20 to koszt mniej niż 3000 zł. Z kolei sprzęt dla najbardziej wymagających, czyli SAECO SM8889/00 Xelsis Suprema oznacza wydatek powyżej 6300 zł. Jak widzisz, łatwo znajdziesz tu sprzęty w różnych cenach, dostosowane do twoich potrzeb i budżetu.

Sprawdź ekspresy ciśnieniowe Saeco w sklepie MediaMarkt, porównaj je i zdecyduj, który będzie najbardziej udanym zakupem!

Artykuł partnera